Boże Ciało

W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. w Sławianowie rozpocznie się procesja do 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Proszę o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów. W tym roku proszę o udekorowanie terenu wokół kościoła mieszkańców Kleszczyny.

Dzieci które rok temu miały I komunię św. będą obchodzić tego dnia rocznicę. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatów. Chłopców do uczestniczenia w procesji. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą na procesję w albach.

Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w poniedziałek o g. 16.00 w Sławianowie. Próba dla dzieci które mają I rocznicę Komunii św. również w poniedziałek o g. 16.00.