CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Msze św. Roratnie w Sławianowie będą we wtorek i w środę o g. 18.00, w Kleszczynie we wtorek o g. 17.00, w Skicu w środę o g. 17.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

 2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 3. Pasterka celebrować będziemy w czwartek w Skicu o g. 21.00, w Kleszczynie o g. 22.00 a w Sławianowie o g. 23.00.

 4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 5. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

 6. Dziękuję wszystkim, którzy stroili kościół w Sławianowie, w Kleszczynie i w Skicu na święta.

 7. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki. Nie ma już świec na stół wigilijny.

 8. Do chorych udam się w środę od g. 9.00.

 9. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami, w tym roku nie odbędą się w dotychczasowej formie. Zapraszam parafian poszczególnych odcinków, zgodnie z wyznaczonym porządkiem, na Mszę świętą. Po Mszy świętej podejdę pod poszczególne domy i na zewnątrz odbędzie się modlitwa i błogosławieństwo domu. Rodziny, jeżeli będzie to możliwe, wychodzą na zewnątrz domu. W bloku kolęda będzie na korytarzu. Parafianie pozostają w swoich mieszkaniach i otwierają wszyscy razem drzwi swoich mieszkań na poszczególnych pietrach.

  Do domu wejdę tylko w przypadku zaproszenia na poczęstunek na koniec danego dnia kolędowego. Zaproszenia trzeba zgłaszać jeszcze przed kolędą. Nie ma obowiązku poczęstunku.

  Będę szedł z ministrantami. Padło już kilkukrotnie pytanie czy można składać ofiary. Ofiary składać można. Niektórzy już to zrobili. Można będzie także rezerwować Msze św. na przyszły rok.