CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem drogi krzyżowej: w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00.

 2. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

 3. Uległ zmianie termin rekolekcji. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę za dwa tygodnie, w Niedzielę Palmową. Msze św. rekolekcyjne z poniedziałku, wtorku i środy będą przeniesione o tydzień później.

 4. Wielkopostną spowiedź parafialną przeżyjemy w czwartek w następnym tygodniu, 11 kwietnia.

 5. Nasza diecezja zbiera, w czasie Wielkiego Postu, ofiary na szkołę na placówce misjonarza z diecezji bydgoskiej ks. Jakuba Szałka. Ofiary można składać do skarbonki w niedziele Wielkiego Postu.

 6. Szkolne Koła Caritas ze szkoły w Sławianowie i Kleszczynie, organizują zbiórkę żywności, środków czystości oraz starych ręczników na rzecz noclegowni w Złotowie do niedzieli za tydzień, 7 kwietnia. Dary będzie można przekazać do szkoły lub złożyć w wystawionych pojemnikach w kościele. Zachęcam do udziału w tej zbiórce w ramach jałmużny wielkopostnej.

 7. Po Mszy św. są do nabycia świece Świątecznego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są to paschaliki małe 5 zł, duże 12 zł. Mogą one znaleźć się na świątecznym stole bądź zostać wykorzystane podczas mszy wieczerzy paschalnej.

 8. Przypominam czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 9. Na ołtarzu św. Barbary wystawiony jest koszyk na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 10. Do nabycia u ministrantów jest książeczka, pomoc duszpasterska o Triduum Paschalnym w cenie 1 zł.

 11. Dziękuję p. Chrystianowi Brzezińskiemu za dosadzenie drzewek daglezji na parkingu obok cmentarza.

 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gruszyński, st. wolnego, zam. w Buntowie, Anna Kamińska, st. wolnego, zam. w Krajence, Patryk Kędzierski, st. wolnego, zam. w Tegelen, Holandia, Zuzanna Kowalska, st. wolnego, zam. w Tegelen, Holandia.