CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie z modlitwą z Pismem św. w czwartek o g. 18.00 w Sławianowie. Proszę zabrać Pismo św.

  2. Droga krzyżowa w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  3. Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić w piątek, 19 marca. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

  4. Tego dnia poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym na Mszy św. o g. 18.00 w Sławianowie.

  5. Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej w Sławianowie i Kleszczynie w dniach od 15 do 28 marca w ramach jałmużny wielkopostnej organizuje zbiórkę żywności i starych ręczników na rzecz Noclegowni dla bezdomnych w Złotowie oraz funduszy na zakup pościeli dla Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie. Dary dla noclegowni można składać w kościele lub w szkole w wyznaczonym miejscu. Natomiast ofiary będą zbierane do puszek po mszach niedzielnych za tydzień i za 2 tygodnie. Opiekun i członkowie Szkolnych Kół Caritas proszą o wsparcie akcji.

  6. Poszukuję uzdolnionych plastycznie osób z naszej parafii do przeprowadzenia pleneru malarskiego w ramach oferty kulturowej remontu zabytków drewnianych. Chodzi o namalowanie lub narysowanie jakiegoś obiektu sakralnego: krzyż, kapliczka, kościół, do końca maja.

  7. Na ołtarzu św. Barbary wystawiony jest koszyk na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  8. Do nabycia jest tegoroczny kalendarz jako cegiełka, wsparcie misji w Kapszagaj w Kazachstanie za dobrowolną ofiarę.