DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

 2. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum” (akt Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002 r.).

 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

 4. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcam, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

 5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

 6. Również we wtorek, 30 kwietnia, po Mszy o godz.18.00 spotkanie z rodzicami oraz próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

 7. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe 1 i 3 maja oraz w niedzielę po każdej Mszy św.

 8. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Msze św. wg porządku niedzielnego.

 9. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

 10. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 11. Do chorych udam się w sobotę od g. 9.00

 12. Organizuję wyjazd na spotkanie lednickie młodzieży w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

 13. Organizuję wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza. Program odpustu: godz. 11 – zbiórka przy pomniku św. Ottona w Polanowie, ul.Bobolicka, procesja, godz.11.30 – różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów.

 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edmund Brzeziński, l. 97 zm. w Sławianowie. Pogrzeb we wtorek o g. 11.00. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…