DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie sakramentu bierzmowania. Rodzicom za przekazanie wiary swoim dzieciom i pomoc w organizacji, dziękuję za dar ołtarza: ornat maryjny do kościoła w Kleszczynie i lekcjonarz do kościoła w Sławianowie, dziękuję p. Elżbiecie Długołęckiej za wszelką pomoc, dziękuję również młodzieży za odwagę pójścia za Jezusem. Dziękuję p. Bogdanowi Arendtowi i służbie liturgicznej. Bóg zapłać.

  2. W dzisiejszą niedzielę po raz 19. obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

  3. W środę – 16 października – w Skicu przypada odpust św. Jadwigi Śląskiej. Msza św. odpustowa o g. 17.00 z procesją i ucałowaniem relikwii. Proszę o niesienie chorągwi i świec. Na Mszy św. odpustowej poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Paweł Jochaniak budowniczy świątyni w Skicu. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i cieście w sali wiejskiej. Zobaczymy również film z przygotowania do konsekracji kościoła przed 31 laty.

  4. Nabożeństwa różańcowe w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Kleszczynie w czwartek z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedzielę w łączności z Mszą św. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, przychodzą w piątek.

  5. Na cele remontowe we wrześniu zebraliśmy 6780 zł: w Skicu 550 zł, w Kleszczynie 3870 zł, w Sławianowie 2360 zł: Buntowo wieś i wybudowanie 790 zł, Buntowo Gaj 350 zł, Kaczochy 225 zł, Sławianowo 785 zł, Sławianówko 210 zł. Bóg zapłać.

  6. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 72 zł za 4 kwartał.

  7. Zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV będzie w najbliższą sobotę. Sprzęt proszę składać na cmentarzu przy murze po lewej stronie po wejściu przez główną bramę.