DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziękuję wszystkim za przygotowanie uroczystości poświęcenia kościoła w Kleszczynie: służbie liturgicznej, szafarzom, pocztom sztandarowym, panu organiście Wojciechowi Kuichowi, pani kościelnej Teresie Starszewskiej. Dziękuję również za przygotowanie poczęstunku. Dziękuję p. Janowi Bulawie za koordynację działań. Bóg zapłać. Dziękuję ks. Januszowi Konyszowi za 2 000 zł na remont kościoła w Kleszczynie. Przekazuję również pozdrowienia od ks. Piotra Zdanowicza. Dziękuję za uczestnictwo w uroczystości.

  2. Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion dzisiaj w niedzielę na wszystkich Mszach św.

  3. W najbliższą sobotę, 14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę świętą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.

  4. Spotkanie dekanalne „Polska pod krzyżem” odbędzie się w parafii w Świętej. Początek w sobotę o g. 19.00 w Amfiteatrze. Szczegóły na plakacie.

  5. W przyszłą niedzielę przeżyjemy nasze dożynki parafialne na wszystkich Mszach św.

  6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w tym roku i rodziców w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  8. Naprawa organów w kościele w Sławianowie kosztowała 900 zł. Nowa brama na cmentarzu kosztowała 450 zł. Wino i komunikanty kosztowały 500 zł.

  9. Będę nieobecny od poniedziałku do piątku. W razie nagłych spraw proszę udać się do ks. proboszcza ze Świętej.