NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, Boże Ciało. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie rozpocznie się procesja do 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zachęcam do udekorowania okien, i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Proszę o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów, a dzieci o sypanie kwiatów.

    Dzieci które rok temu miały I komunię św. będą obchodzić tego dnia rocznicę. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszam do sypania kwiatów. Chłopców do uczestniczenia w procesji. Próba sypania kwiatów oraz dla uczniów kl. IV przed uroczystością we wtorek o g. 16.00 w Sławianowie. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą na procesję w albach.

  2. Dziękuję za 255 zł na rzecz dzieciom na misji od dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać.

  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  4. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w piątek, a w Kleszczynie we wtorek po Mszy św.

  5. W środę, 19 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msze św. szkolne w Kleszczynie o g. 8.15, w Sławianowie o g. 9.30.

  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Stachnik, st. wolnego, zam. w Szczerbinie, Karolina Ueberfluss, st. wolnego, zam. w Skicu, Mateusz Ziturus, zw. cywilnie, zam. w Kleszczynie, Ewelina Ziturus zd. Ruta, zw. cywilnie, zam. w Wysokiej, Łukasz Kleczewski, st. wolnego, zam. w Pile, Magdalna Tomczak, st. wolnego, zam. w Pile

  7. Odbiór prac remontowanego kościoła w Kleszczynie odbył się w czwartek, 13 czerwca.