NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

  2. Zakończył się Szósty Orszak Trzech Króli. Dziękuję p. Elżbiecie Długołęckiej za przygotowanie jasełkowych stacji z dziećmi i młodzieżą z całej parafii, za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację Orszaku, dzieciom i młodzieży ze Sławianowa, Skica, Kleszczyny i Bługowa za odegrane jasełka, rodzicom tych dzieci i młodzieży za dowożenie ich na próby oraz na Orszak, Przemysławowi Poklękowskiemu i Kacprowi Murachowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego, p. Eugeniuszowi Grochowskiemu za słomę na szopkę, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za niesienie flag w czasie Orszaku, Wiktorowi Surmie i Hubertowi Schuelke za posprzątanie dekoracji i zaangażowanie, strażakom za pomoc w przygotowaniu szkoły do wspólnego kolędowania oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem Orszaku, trzem Królom z Kleszczyny, którzy uświetnili swą obecnością tegoroczny Orszak, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej w Sławianowie za przygotowanie słodkiego poczęstunku, p. Ewie Kowalskiej za zdjęcia z Orszaku, wszystkim uczestnikom Orszaku z całej parafii i spoza parafii, którzy wzięli udział w tych ,,Jasełkach w terenie”. Bóg zapłać.

  3. Na Krajowy Fundusz Misyjny w uroczystość Objawienia Pańskiego zebraliśmy 418 zł.

  4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.