NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy zbawieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania tych świątecznych dni mimo czasu epidemii.

  2. Dziękuję ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 450 zł. Bóg zapłać.

  3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

  4. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego. W poniedziałek drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. również wg porządku niedzielnego.

  5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy. Proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w niedzielę za tydzień w intencji ustania epidemii.

  7. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

  8. Dziękuję za ofiary na tacę składane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.

  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marek Guhs, l. 63 zam. w Buntowie. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…