NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy zbawieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocnych: szafarzom, służbie liturgicznej – ministrantom i barbarkom, p. Elżbiecie Długołęckiej, p. Bogdanowi Arendtowi, panu organiście Wojciechowi Kuichowi, strażakom, pocztom sztandarowym, osobom, które przygotowały nasze kościoły, a zwłaszcza Ciemnicę i Grób Pański, ofiarodawcom na kwiaty, w Sławianowie zebraliśmy 438 zł, kupiliśmy kwiaty za 650 zł, oraz wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach i adoracji.

  3. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie składka z tego dnia przeznaczona jest na KUL.

  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy. Proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w niedzielę za tydzień po Mszach św.

  6. Na szkołę na placówce misjonarza z diecezji bydgoskiej ks. Jakuba Szałka zebraliśmy 400 zł. Bóg zapłać.

  7. Organizuję wyjazd na spotkanie lednickie młodzieży w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

  8. Organizuję wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza. Program odpustu: godz. 11 – zbiórka przy pomniku św. Ottona w Polanowie, ul. Bobolicka,
    procesja, godz.11.30 – różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów.