NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Drodzy parafianie i goście!

  Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim.

  Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie.

 2. Dziękuję ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 725 zł. Bóg zapłać.

 3. Dziękuję za udekorowanie kościołów na święta. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 4. W niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego. W poniedziałek drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. również wg porządku niedzielnego.

 5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy. Proszę o odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego w niedzielę za tydzień w intencji ustania epidemii.

 7. Dziękuję za ofiary na tacę i przelewane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.

 8. Poszukuję uzdolnionych plastycznie osób z naszej parafii do przeprowadzenia pleneru malarskiego w ramach oferty kulturowej remontu zabytków drewnianych. Chodzi o namalowanie lub narysowanie jakiegoś obiektu sakralnego: krzyż, kapliczka, kościół, do końca maja.

 9. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 72 zł za II kwartał.