NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

 1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 3. Msze św. Roratnie w Sławianowie w poniedziałek i w piątek o g. 18.00, w Skicu w poniedziałek o g. 17.00, a w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu.

 4. Szkolne Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Sławianowie i Kleszczynie w miesiącu grudniu organizują zbiórkę starych ręczników i pościeli, które mogą służyć do wytarcia. Osoby, które będą chciały wesprzeć akcję mogą przynieść ręczniki w przyszłą niedzielę do zakrystii lub bezpośrednio do szkoły w Kleszczynie lub w Sławianowie. Zostaną one przekazane dla podopiecznych Noclegowni dla bezdomnych w Złotowie. Akcja trwa do 15 grudnia.

 5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

 6. Na cele remontowe w listopadzie zebraliśmy 6902 zł: w Skicu 650 zł, w Kleszczynie 4070 zł, w Sławianowie 2182 zł: Buntowo wieś i wybudowanie 700 zł, Buntowo Gaj 370 zł, Kaczochy 230 zł, Sławianowo 802 zł, Sławianówko 80 zł. Bóg zapłać.

 7. W zakrystii można nabyć duże świece wigilijne w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł.

 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 1. W sobotę, 14 grudnia, przypada  wspomnienie św. Jana od Krzyża. Jest to również dzień imienin ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. Biskupa Jana Tyrawy. Pamiętajmy tego dnia o solenizancie w naszych modlitwach.

 2. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w następnym tygodniu we wtorek, 17 grudnia.

 3. Barbarki będą roznosić poświęcone opłatki.

 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Klawitter, l. 59, zam. w Sławianowie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…