ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

  2. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem.

  3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na hospicja w naszej diecezji.

  5. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.

  6. Droga krzyżowa w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  7. Dekanalne spotkania kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w niedzielę za tydzień, 10 marca, w Krajence o g. 16.15 w kościele na rynku. Trwać będą przez cały Wielki Post.