Menu
Categories
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 lipca 2021
  1. Ks. Biskup podjął decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zniesiona ona została od poniedziałku 28 czerwca.

  2. Odpust parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła przeżyjemy w niedzielę za dwa tygodnie, 25 lipca. Mszy św. o g. 11.15 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi proboszcz ze Złotowa, Misjonarz św. Rodziny ks. Kazimierz Świderski MSF.

  3. Również w niedzielę za dwa tygodnie po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25 lipca, wspomnienia świętego Krzysztofa.

  4. Na cele remontowe zebraliśmy: w Skicu w kwietniu, maju i w czerwcu 1460 zł, w Sławianowie w czerwcu 2290 zł: Kaczochy 175 zł, Buntowo Gaj 290 zł, Buntowo wieś i wybudowanie 1050 zł, Sławianowo 775 zł. Bóg zapłać.

  5. Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Lichenia i Kazimierza Biskupiego, w sobotę 11 września. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy z wpłatą u ks. proboszcza do końca lipca. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i barbarki. Mogą zapisywać się wszyscy, także osoby spoza parafii.

  6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

  7. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

*