SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali i wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Jakuba. Służbie liturgicznej, niosącym sztandary i feretrony, strażakom, panu kościelnemu Bogdanowi Arendtowi. Dziękuję paniom Halinie Bech i Elżbiecie Długołeckiej za przygotowanie poczęstunku dla księży. Bóg zapłać.

  2. Dzisiaj po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa.

  3. Dziękuję za przygotowanie dnia chorych w Kleszczynie.

  4. W środę, 17 lipca, po prawie rocznym remoncie, przeprowadziliśmy się do kościoła w Kleszczynie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzkę. Dziękuję również za użyczenie sprzętu. Msze św. odtąd będą ponownie w kościele.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Skicu w środę o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  7. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

  8. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszam do podjęcia tego wyrzeczenia.

  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Osada, st. wolnego, zam. w Sławianowie, Angelika Szymańska, st. wolnego, zam. w Sławianowie.