ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Bożego Nowego Roku!

 2. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata.

  Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. w Skicu, która będzie o g. 12.30. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. W południe, za pośrednictwem mediów, możemy przyjąć specjalne błogosławieństwo papieża urbi et orbi (miastu i światu).

 4. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami, w tym roku nie odbędą się w dotychczasowej formie. Zapraszam parafian poszczególnych odcinków, zgodnie z wyznaczonym porządkiem, najpierw na Mszę świętą. Po Mszy świętej podejdę pod poszczególne domy i na zewnątrz odbędzie się modlitwa i błogosławieństwo domu. Rodziny, jeżeli będzie to możliwe, wychodzą na zewnątrz. W bloku kolęda będzie na korytarzu. Parafianie pozostają w swoich mieszkaniach i otwierają wszyscy razem drzwi swoich mieszkań na poszczególnych piętrach.

  Będę szedł z ministrantami. Można będzie także rezerwować Msze św. na przyszły rok. Rozpoczęła się już kolęda więc zamykam listę osób które zapraszają na poczęstunek.

  Przed domem, lub wspólnie na piętrze w bloku, proszę przygotować stół jak na kolędę w domu z wodą święconą.

 5. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Wiśniewski, l. 89, zam. w Buntowie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…