ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie.

  2. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Msza św. będzie już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

  3. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. w Skicu, która będzie o g. 12.30. Przypominam, że jest to święto obowiązkowe. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

  4. W środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.

  5. Szósty Orszak Trzech Króli, 6 stycznia, rozpocznie się o g. 14.30 w kościele w Sławianowie. Powitamy trzech króli z każdego kościoła, którzy złożą dary Panu Jezusowi. Po drodze do szkoły rozegrane zostaną jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z całej parafii pod kierunkiem p. Elżbiety Długołęckiej. Później wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek w szkole. Strażaków proszę o ustawienie stołów, a komitet rodzicielski o przygotowanie poczęstunku. Dochód ze sprzedaży ciasta i napojów zostanie preznaczony na Komitet Rodzicielski. Proszę pamiętać o przygotowaniu się do Orszaku: Skic kolor czerwony, Kleszczyna kolor zielony i Sławianowo kolor niebieski.

  6. Próba generalna Jasełek na Orszak Trzech Króli, w sobotę 4 stycznia w kościele w Sławianowie o godz.9.00 (godzina uległa zmianie). Obecność obowiązkowa.