SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Odpust parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła przeżyjemy w czwartek, 25 lipca. Mszy św. o g. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi mój pierwszy proboszcz na parafii wikariackiej, pochodzący z Łobżenicy, ks. kanonik Zenon Starszak. Proszę o niesienie sztandarów i feretronów. Dzieci o sypanie kwiatów.

  2. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

  3. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

  4. Nasz Parafialny Dzień Chorych przeżyjemy w sobotę, 27 lipca. Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o g. 15.00 w Kleszczynie. Po Mszy św. spotkanie i poczęstunek. O przygotowanie tego dnia proszę parafialną Caritas.

  5. W niedzielę za tydzień po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego w czwartek 25 lipca, wspomnienia świętego Krzysztofa.

  6. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 68 zł za 3 kwartał.

  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Łukasz Osada, st. wolnego, zam. w Sławianowie, Angelika Szymańska, st. wolnego, zam. w Sławianowie.