SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

  2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

  3. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głowy popiołem.

  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy siódmej, i tych którzy nie byli na spotkaniu w piątek, będzie we wtorek o g. 18.00 w Sławianowie.

  5. Droga krzyżowa w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  6. W Niemczech został odnaleziony kolejny dzwon ze Sławianowa, zabrany w czasie II wojny światowej.

  7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na rzecz misjonarzy, będzie we wtorek 16 lutego o g. 13.00. Zużyty sprzęt proszę przynieść na cmentarz obok kubłów ze śmieciami.

  8. W ramach wsparcia można kupić nową płytę CD zespołu Trzecia Godzina Dnia, Twoje Imię w cenie 40 zł.

  9. Do wieczności odeszła śp. Zofia Płaczek, l.75 zam. w Złotowie, dawniej w Skicu. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek w Skicu o g. 13.00. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…