SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

  2. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Nabożeństwa w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

  3. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt.

  4. W niedzielę za dwa tygodnie, 9 czerwca, I komunia św. na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  5. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Giś, st. wolnego, zam. w Witrogoszczy Kolonii, Katarzyna Kotarak, st. wolnego, zam. w Skicu, Dariusz Długołecki, st. wolnego, zam. w Buntowie, Hanna Paluszkiewicz, st. wolnego, zam. Złotowie.

  7. Organizuję wyjazd na spotkanie lednickie młodzieży w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu 35 zł. Proszę o podanie nr pesel do ubezpieczenia i wpłatę 35 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

  8. Spotkanie przed wyjazdem na Lednicę w czwartek po Mszy św. o g. 18.00 w Sławianowie.

  9. Organizujemy wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy u ks. proboszcza i u p. katechetki Elżbiety Długołęckiej. Wyjazd o g. 9.00, powrót ok. g. 20.00. Program odpustu: procesja, godz.11.30 różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów. Zostało jeszcze 9 wolnych miejsc.

  10. W sobotę, ze względu na wyjazd na spotkanie lednickie, nie będzie Mszy św. o g. 18.00.