TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek, 18 grudnia. Okazja do sakramentu pokuty w Kleszczynie o g. 16.30, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Przyjadą zaproszeni księża z dekanatu.

 2. Chorych nawiedzę we wtorek od g. 9.00.

 3. Na cele remontowe w listopadzie zebraliśmy 8545 zł: w Skicu 430 zł, w Kleszczynie 4495 zł, w Sławianowie 3620 zł: w Kaczochy 245 zł, Sławianówko 120 zł, Buntowo Gaj 390 zł, Buntowo 1385 zł, Sławianowo 1500 zł.

 4. Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 465 zł. Bóg zapłać.

 5. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w czasie misji i Nawiedzenia Obrazu.

 6. Msze św. Roratnie w Sławianowie w poniedziałek i we wtorek, w Skicu w piątek, a w Kleszczynie w czwartek. Dzieci niech przyniosą lampiony, a młodzież i dorośli świece.

 7. W zakrystii można nabyć duże świece wigilijne w cenie 15 zł i małe w cenie 5 zł.

 8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki.

 9. Wolontariusze Szkolnego Koło Caritas ze szkoły podstawowej w Sławianowie i w Kleszczynie będą zbierać dary dla noclegowni dla bezdomnych w Złotowie dzisiaj przed Mszami świętymi. Można ofiarować stare ręczniki oraz żywność, której nie trzeba przetwarzać np. konserwy, gotowe posiłki w słoikach, słodycze, zupki błyskawiczne itp. Można również dary przynosić do szkoły w Sławianowie i w Kleszczynie i złożyć w wyznaczonych miejscach.

 10. Ze względu na spowiedzi w dekanacie ulegnie zmianie porządek Mszy św. w tym tygodniu w dni powszednie

 11. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 12. Pasterka w poniedziałek za tydzień w Skicu o g. 21.00, w Kleszczynie o g. 22.30 a w Sławianowie o g. 24.00.

 13. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 14. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

 15. Piąty Orszak Trzech Króli, 6 stycznia, rozpocznie się o g. 15.00 w kościele w Sławianowie. Powitamy trzech króli z każdego kościoła, którzy złożą dary Panu Jezusowi. Po drodze do szkoły rozegrane zostaną jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież z całej parafii pod kierunkiem p. Elżbiety Długołęckiej. Później wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek w szkole. Strażaków proszę o ustawienie stołów, a komitet rodzicielski o przygotowanie poczęstunku. Dochód ze sprzedaży ciasta i napojów zostanie preznaczony na Komitet Rodzicielski. Proszę pamiętać o przygotowaniu się do Orszaku: Skic kolor czerwony, Kleszczyna kolor zielony i Sławianowo kolor niebieski.

 16. Kolędę rozpocznę w Skicu w piątek w następnym tygodniu, 28 grudnia.

  Plan kolędy w Skicu:

  Piątek 28.12. od g. 13.00 od Cieślik do Fryca

  Sobota 29.12. od g. 10.00 Kobylnik

 17. Do nabycia są płyty z Nawiedzenia Obrazu w cenie 40 zł.