Menu
Categories
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 stycznia 2019
 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.

 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00, w Sławianowie o g. 18.00.

 4. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

 5. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte wg porządku niedzielnego. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

 6. Będę nieobecny do czwartku. W razie nagłych spraw proszę udać się do ks. proboszcza ze Świętej. Tel. 67 263 65 42.

 7. Plan kolędy:

  Sławianowo:

  Niedziela 27.01. g. 14.00 od Plebanii do Klimas

*