TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  2. Dzisiaj poświęcenie gromnic dzieciom pierwszokomunijnym na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

  4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

  5. Otrzymaliśmy pozytywną decyzję w sprawie dofinansowania położenia płytek terakotowych na posadzkę w kościele w Sławianowie w kwocie 100 tys. zł.

  6. Będę nieobecny od poniedziałku – 27 stycznia do piątku – 21 lutego. W razie nagłych spraw proszę udać się do parafii w Krajence. Tel. 67 263 85 41.

  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Brygida Fertykowska, l. 79, zam. w Skicu. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…