TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych i w modlitwie na kolędzie, w tym roku w innej formie niż zwykle. Niech na rodziny naszej parafii spłynie Boże błogosławieństwo.

  2. Po raz drugi obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Zachęcam do codziennego czytania Pisma św., szczególnie ewangelii.

  3. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji, które miały miejsce 29 grudnia 2020 i 6 stycznia 2021 dzisiejsza niedziela została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych.

  4. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

  1. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 72 zł za 1 kwartał.

  1. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na rzecz misjonarzy, będzie 16 lutego, we wtorek za trzy tygodnie o g. 13.00. Zużyty sprzęt proszę przynieść na cmentarz obok kubłów ze śmieciami.

  2. Szukam osób chętnych do zbierania składki na cele remontowe w Sławianowie i w Kaczochach.