TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

  2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego

  3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

  4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

  5. Nabożeństwa majowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  6. Organizuję wyjazd na spotkanie lednickie młodzieży w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

  7. Organizuję wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza. Program odpustu: godz. 11 – zbiórka przy pomniku św. Ottona w Polanowie, ul.Bobolicka, procesja, godz.11.30 – różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów.