TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

 2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

 3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj.

 5. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Msze św. wg porządku niedzielnego.

 6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze św. w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00, w Sławianowie o g. 18.00.

 7. Obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m kwadratowych. W Kleszczynie jest to 10 osób plus 2 osoby na chórze, w Skicu 24 osoby plus 1 osoba na chórze i w Sławianowie 13 osób plus 3 osoby na chórze, w salce 4 osoby. Ograniczenie nie obejmuje księdza oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej.

  W kościele jesteśmy z zakrytymi ustami i nosem. Nie odnosi się do do księdza. W pogrzebie może uczestniczyć tyle osób, ile może zgromadzić się w kościele, w którym sprawowana jest Msza Święta pogrzebowa. Powyższe ograniczenie dotyczy również ceremonii na cmentarzu, z zachowaniem pomiędzy osobami odległości minimum 2 m od siebie.

 8. We wszystkich trzech kościołach siadamy tylko na miejscach gdzie są wyłożone kartki z Litanią Loretańską. Po każdej Mszy św. miejsce kartek będzie zmieniane.

 9. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

 10. W kościele przy ołtarzu jest wystawione naczynie z wodą święconą. Będzie tam przez kilka tygodni. Można z niego zabierać wodę święconą do domu.

 11. Dziękuję za ofiary na tacę i składane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.