TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: w Skicu w srodę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

 2. Poświęcenie gromnic dzieciom pierwszokomunijnym dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15.

 3. Na cele remontowe zebraliśmy 9185 zł: w Skicu 1460 zł, w Kleszczynie 4500 zł, w Sławianowie 3225 zł: w Kaczochach 280 zł, Buntowie Gaj 390 zł, w Buntowie wieś i wybudowanie 1455 zł, w Sławianówku 120 zł, w Sławianowie 980 zł. Bóg zapłać.

 4. Na cele misyjne w niedzielę Ad gentes zebraliśmy 370 zł. Bóg zapłać.

 5. Poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony.

 6. W poniedziałek, 25 marca, przypada również 15 rocznica powstania naszej diecezji.

 7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia.

 8. Nasza diecezja zbiera, w czasie Wielkiego Postu, ofiary na szkołę na placówce misjonarza z diecezji bydgoskiej Jakuba Szałka. Ofiary można składać do skarbonki.

 9. Od piątku 29 marca do niedzieli 7 kwietnia Szkolne Koła Caritas ze szkoły w Sławianowie i Kleszczynie, organizują zbiórkę żywności, środków czystości oraz starych ręczników na rzecz noclegowni w Złotowie. Dary będzie można przekazać do szkoły lub złożyć w wystawionych pojemnikach w kościele. Zachęcam do udziału w tej zbiórce w ramach jałmużny wielkopostnej.

 10. W przyszłą niedzielę 31 III, po mszy świętej będą do nabycia świece Świątecznego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są to paschaliki małe 5 zł, duże 12 zł. Mogą one znaleźć się na świątecznym stole bądź zostać wykorzystane podczas mszy wieczerzy paschalnej.

 11. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

 12. Na ołtarzu św. Barbary wystawiony jest koszyk na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Gruszyński, st. wolnego, zam. w Buntowie, Anna Kamińska, st. wolnego, zam. w Krajence, Patryk Kędzierski, st. wolnego, zam. w Tegelen, Holandia, Zuzanna Kowalska, st. wolnego, zam. w Tegelen, Holandia.