TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

  2. Droga krzyżowa w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  3. Przypominam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych jak i kandydatów do bierzmowania o obowiązku wspomagania dzieci w przygotowywaniu do przyjęcia sakramentu w łączności z Mszą świętą i życiem Kościoła. Nie wystarczy sama katechizacja w szkole.

    Zdając sobie sprawę z ograniczeń epidemiologicznych, nie przeszkadza to aby dzieci uczestniczyły w życiu Kościoła zachowując zasady sanitarno-epidemiologicznym. Jeżeli jednak ktoś uważa, że zagrożenie jest zbyt duże to trzeba rozważyć czy zasadne jest aby dziecko w tym roku przystąpiło do sakramentu. Tym bardziej, że nie wiadomo czy i kiedy ograniczenia zostaną zniesione. Jak ktoś się boi teraz i nie chodzi do kościoła, to trzeba przenieść sakramenty na następne lata.

  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek o g. 17.30 w Sławianowie. Proszę wziąć ze sobą Pismo św.

  5. Polecajmy Bogu papieża Franciszka, który odbywa podróż do Iraku, o jak największe owoce tej pielgrzymki. W  ten sposób możemy włączyć się duchowo w wysiłek papieża i jego posługę miłości i pojednania.

  6. Na rzecz misji zebraliśmy 440 zł. Bóg zapłać.

  7. Poszukuję uzdolnionych plastycznie osób z naszej parafii do przeprowadzenia pleneru malarskiego w ramach oferty kulturowej remontu zabytków drewnianych.

  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Barabasz, l. 62 zam. w Skicu. Msza św. pogrzebowa będzie w Górce Klasztornej we wtorek o g. 13.30. Pogrzebanie na cmentarzu w Górce Klasztornej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…