TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Przypominam, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę za zmarłych i ofiarować go za zmarłych.

 2. Różaniec za zmarłych w Sławianowie w środę i w piątek po Mszy św., w Skicu w środę, a w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

 3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie. Msze św. w Skicu o g. 9.00, w Kleszczynie o g. 10.00 i w Sławianowie o g. 11.00.

 5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 6. Na seminarium bydgoskie, na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych, zebraliśmy 689 zł. Dziękuję barbarkom i wszystkim zbierającym oraz p. Elżbiecie Długołęckiej za zorganizowanie zbiórki.

 7. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Cstochowy, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce i do Krakowa od 19 do 23 sierpnia przyszłego roku zapraszam na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 8. Papieskie intencje modlitewne.

  Za Papieża
  Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

 9. Do nabycia są kalendarze w cenie 20 zł. Będą jeszcze kalendarze misyjne.