WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  2. W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. W naszej parafii także I Komunia Święta na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  3. Próba generalna dzieci przed I Komunią św. w środę po Mszy św. o g. 18.00. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek po Mszy św. o g. 18.00.

  4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św., w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Skicu w piątek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  7. Organizujemy wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy u ks. proboszcza i u p. katechetki Elżbiety Długołęckiej. Wyjazd o g. 9.00, powrót ok. g. 20.00. Program odpustu: procesja, godz.11.30 różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów. Zostało jeszcze 7 wolnych miejsc.