WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. Msze św. 1 i 2 listopada są sprawowane według porządku niedzielnego. Dzisiaj, 1 listopada, po Mszy św. o g. 11.15, procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Proszę o niesienie krzyża i chorągwi. Po procesji poświęcenie nowych pomników postawionych w tym roku. W sobotę 2 listopada procesja wokół kościoła po Mszy o g. 11.15.

  2. Proszę o uiszczenie opłaty cmentarnej za groby jeżeli upłynęło już 20 lat od śmierci, lub kolejne 20 lat.

  3. Dzisiaj przez cały dzień trwa zbiórka do puszek na cmentarzu, na renowację cmentarza i na seminarium.

  4. Od dzisiaj aż do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i odmówienia dowolnej modlitwy za zmarłych. Należy zachować przy tym warunki konieczne do uzyskania odpustu zupełnego, to jest: stan łaski uświęcającej po spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (najlepiej Ojcze nasz lub Zdrowaś Maryjo) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu. Jeżeli któryś z warunków nie może być spełniony, można uzyskać odpust cząstkowy. W Dzień Zaduszny, 2 listopada odpust pod zwykłymi warunkami można uzyskać także za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga i Ojcze nasz.

  5. Wyłożone zostały kartki do wymienianek. Na kartkach do wymienianek proszę napisać gdzie mają być odczytane.

  6. W niedzielę 3 listopada przypada na naszą parafię wieczysta adoracja. Adoracja będzie w Sławianowie od g. 8.20 do g. 11.15. Plan adoracji od g. 8.20 do g. 9.00 Sławianowo, od g. 9.00 do g. 9.30 Buntowo wieś i wybudowanie, od g. 9.30 do g. 10.00 Buntowo Gaj, od g. 10.00 do g. 10.30 Kaczochy i Sławianówko.

  7. Przypominam o segregacji śmieci.

  8. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali wioskę przed uroczystością Wszystkich Świetych. Dziękuję p. sołtys ze Sławianowa, dziękuję p. Elżbiecie Długołęckiej i klasie 8 ze Sławianowa. Dziękuję pp. Klaczyńskim za wywiezienie liści, również p. Łuczykowi.

  9. W związku z uroczystością nie obowiązuje dzisiaj post piątkowy.