ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do piękna uroczystości I Komunii św.: rodzicom za przygotowanie dzieci przez przekazanie im wiary, za dekoracje, skoszenie trawy na cmentarzu, pani katechetce Elżbiecie Długołęckiej za zaangażowanie i czuwanie nad całością przygotowań. Bóg zapłać.

 2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – ornat maryjny dla kościoła w Sławianowie.

 3. Dziękuję rodzicom uczniów klasy 2 za generalnie posprzątanie kościoła przed I Komunią.

 4. Dzieci dostały koperty na ofiarę na rzecz misji. Ofiary będzie można złożyć na Mszy św. w białym tygodniu w środę o g. 18.00.

 5. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza św. odpustowa w Górce Klasztornej w poniedziałek o godz.12.00. W tej Mszy św. i w procesji po gaju biorą udział dzieci pierwszokomunijne.

 6. Rocznicę I Komunii dzieci z klas 4 przeżyją w Boże Ciało, 20 czerwca, na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 8. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św., w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

 9. Organizujemy wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu 45 zł. Proszę o wpłatę pieniędzy. Zapisy u ks. proboszcza i u p. katechetki Elżbiety Długołęckiej. Wyjazd ze Sławianowa z przystanku autobusowego o g. 7.30, ze Skica z przystanku autobusowego o g. 7.45. Program odpustu: procesja, godz.11.30 różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów. Zostały jeszcze 3 wolne miejsca.

 10. Ze względu na wyjazd na odpust do Polanowa nie będzie Mszy św. w sobotę za tydzień o g. 18.00 w Sławianowie.

 11. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i przyjęli komunię św.

 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Stachnik, st. wolnego, zam. w Szczerbinie, Karolina Ueberfluss, st. wolnego, zam. w Skicu, Mateusz Ziturus, zw. cywilnie, zam. w Kleszczynie, Ewelina Ziturus zd. Ruta, zw. cywilnie, zam. w Wysokiej.

 13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o udekorowanie terenu wokół kościoła mieszkańców Sławianowa. Ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach.

 14. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 15. Na cele remontowe w maju zebraliśmy 13730 zł: w Skicu 685 zł, w Kleszczynie 3960 zł, 2000 zł od p. Klimas i 2300 zł od p. Kosznik, z banku SBL 2000 zł, od firmy Spaw-Met 500 zł, razem 10760 zł, w Sławianowie 2285 zł: Sławianówko 150 zł, Buntowo Gaj 390 zł, Buntowo wieś i wybudowanie 700 zł, Kaczochy 220 zł, Sławianowo 825 zł. Bóg zapłać.

 16. Odbiór prac remontowanego kościoła w Kleszczynie będzie w czwartek, 13 czerwca.

 17. Coroczny przegląd obiektów budowlanych parafii kosztował 900 zł.

 18. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Stopa, l. 72, zam w Sławianowie. Pogrzeb odbył się w Złotowie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…