Menu
Categories
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021
 1. Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do piękna uroczystości I Komunii św., Wizytacji kanonicznej i sakramentu bierzmowania: rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży przez przekazanie im wiary, za kwiaty, dekoracje, skoszenie trawy na cmentarzu i wokół kościołów, pani katechetce Elżbiecie Długołęckiej za zaangażowanie i czuwanie nad całością przygotowań. Bóg zapłać.

 2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – 6 tomów lekcjonarza dla kościoła w Kleszczynie. Dziękuję również za złożoną ofiarę.

 3. Dziękuję rodzicom młodzieży do bierzmowania za dar ołtarza – 2 alby.

 4. Dzieci dostały koperty na ofiarę na rzecz dzieci na misjach. Ofiary będzie można złożyć na Mszy św. w białym tygodniu w środę.

 5. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza św. odpustowa w Górce Klasztornej o godz.12.00. W tej Mszy św. i w procesji po Gaju biorą udział dzieci pierwszokomunijne.

 6. Msza św. tego dnia w Kleszczynie o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00.

 7. Rocznicę I Komunii dzieci z klas 4 przeżyją w Boże Ciało, 3 czerwca, na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 8. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę i w piątek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 9. Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, które jednocześnie będą odnowieniem naszych misji parafialnych które przeżyliśmy przed Nawiedzeniem obrazu jasnogórskiego. Potrwają do Bożego Ciała. Msze św. od poniedziałku do środy w Kleszczynie o g. 16.30, w Skicu o g. 17.45 i w Sławianowie o g. 19.00. W Boże Ciało wg porządku niedzielnego.

 10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o udekorowanie terenu wokół kościoła mieszkańców Kleszczyny. Ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach.

 11. Przypominam, że do uroczystości Najświętszej Trójcy, w tym roku przypadającej 30 maja, powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną. Można to uczynić także w dzień powszedni.  Drugie Przykazanie Kościelne przypomina nam: »Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty«. Natomiast Trzecie Przykazanie Kościelne mówi: »Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą«.

 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Kwiatkowska, l. 92, zamieszkała w Kleszczynie. Polećmy miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…

*