Wszystkich Świętych

Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali w środę 1 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w czwartek 2 listopada. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Proszę o wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię.

Msze św. 1 i 2 listopada będą sprawowane według porządku niedzielnego. W środę po Mszy św. o g. 11.15 procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Proszę o niesienie krzyża i chorągwi. Po procesji poświęcenie nowych pomników postawionych w tym roku. W czwartek 2 listopada procesja wokół kościoła po Mszy o g. 11.15.

Proszę o uiszczenie opłaty cmentarnej za groby jeżeli upłynęło już 20 lat od śmierci, lub kolejne 20 lat.

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki.