4 NIEDZIELA ADWENTU

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

 2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.

 3. Pasterkę celebrować będziemy dzisiaj: w Skicu o g. 21.00, w Kleszczynie o g. 22.15 i w Sławianowie o g. 23.30.

 4. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

 5. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po Mszy św. o g. 11.15 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Ciebie, Boga, wysławiamy, Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

 7. W zakrystii są poświęcone opłatki. Nie ma już świec na stół wigilijny.

 8. Do nabycia są kalendarze w cenie 20i misyjne w cenie 15. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży kalendarza misyjnego będą przekazane do Kazachstanu.

 9. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, sanktuarium w Gidlach, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa, od 19 do 23 sierpnia. Koszt pielgrzymki 1200 zł. Przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy do końca marca.

 10. Pół godziny przed kolędą Msza św. w intencji mieszkańców odcinka kolędowego, oprócz soboty.

 11. Plan kolędy:

  Skic:

  Czwartek 28.12. od g. 15.00 od Borzych, bloki od nr 73, czworaki od nr 1

  Piątek 29.12. od g. 15.00 od Fryca do Cieślik

  Sobota 30.12. od g. 10.00 Kobylnik

  Wtorek 2.01. od g. 15.00 od Polański do Brząkała

  Środa 3.01. od g. 15.00 od Matuszyk do Brzeziński

  Kleszczyna:

  Czwartek 4.01. od g. 16.00 od Biernikowicz do Zawadzka

  Piątek 5.01. od g. 14.00 od Betscher do Wilczek