CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

  2. Ks. Biskup podjął decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zniesiona ona została od poniedziałku 28 czerwca.

  3. Na cele remontowe w maju zebraliśmy w Sławianowie 1450 zł: Kaczochy 175 zł, Buntowo Gaj 390 zł, Buntowo wieś i wybudowanie 140 zł, Sławianowo 745 zł.

  4. W Sławianowie, jeszcze w lipcu, będziemy kładli granit na schody zewnętrzne. Na przyszły rok planuję naprawę lecącego tynku z dwóch ścian kościoła. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo.

  5. W lipcu są wolne intencje mszalne w dni powszednie.

  6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w sobotę za tydzień o g. 19.00 na plebanii.

  7. Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Lichenia i Kazimierza Biskupiego, w sobotę 11 września. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy z wpłatą u ks. proboszcza do końca lipca. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i barbarki4.

  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Szwinkowski, kawaler, zam. w Zielonce i Justyna Grochowska, panna, zam. w Zielonce oraz Piotr Stasierowski, kawaler, zam. w Matyldzinie i Magdalena Tomasz zam. w Buntowie.