CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00, w Sławianowie o g. 18.00.

  2. Poświęcenie gromnic i medalików dzieciom pierwszokomunijnym na wszystkich Mszach św.

  3. Na pomoc Chorwacji zebraliśmy 400 zł. Bóg zapłać.

  4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Skicu w środę o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  7. Do kurii na cele diecezjalne mamy w tym roku do zapłacenia 10 187 zł. Zabraknie więc ponad 2 000 zł z pieniędzy z dzierżawy ziemi. Te pieniądze wyłożę z ofiar z kolędy. Na kolędzie zebrałem 8 000 zł.

  1. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód przeznaczony jest na rzecz misjonarzy, będzie 16 lutego, we wtorek za dwa tygodnie o g. 13.00. Zużyty sprzęt proszę przynieść na cmentarz obok kubłów ze śmieciami.

  2. Szukam osób chętnych do zbierania składki na cele remontowe w Sławianowie i w Kaczochach.