CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych.

  2. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

  3. W święto Ofiarowania Pańskiego Msze św.: w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Po Mszach św. w Skicu i w Sławianowie nabożeństwo do NSPJ z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W Kleszczynie nabożeństwo w czwartek. Na Mszy św. w Sławianowie poświęcenie gromnic dzieciom pierwszokomunijnym.

  4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

  5. Do chorych udam się w czwartek od g. 9.00.

  6. Do nabycia są kalendarze w cenie 20i misyjne w cenie 15. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży kalendarza misyjnego będą przekazane do Kazachstanu.

  7. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 98 zł za I kwartał.

  8. Zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV jako wparcie Kościoła na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej będzie we wtorek, 30 stycznia o g. 14.00. Zużyty sprzęt można składać na cmentarzu na lewo od bramy głównej.

  9. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli mnie na kolędzie, gdzie mogliśmy wspólnie się pomodlić i omówić spawy rodzinne i parafialne.

  10. Na kolędzie zebrałem 8835 zł. Za wszystkie złożone ofiary Bóg zapłać.