CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

  2. Nabożeństwa majowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  3. Podczas śpiewania litanii pamiętajmy o wynagrodzeniu Bogu i Matce Najświętszej po kolejnych profanacjach maryjnego wizerunku.

  4. Modlitwa wynagradzająca za profanację wizerunku Matki Bożej, w czasie której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, w Sławianowie we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, a w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00.

  5. Organizuję wyjazd na spotkanie lednickie młodzieży w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Proszę o podanie nr pesel do ubezpieczenia i wpłatę 30 zł zaliczki. Zapisy u ks. proboszcza.

  6. Organizuję wyjazd na odpust kaszubski w pustelni w Polanowie w sobotę, 15 czerwca. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy u ks. proboszcza. Program odpustu: godz. 11 – zbiórka przy pomniku św. Ottona w Polanowie, ul.Bobolicka, procesja, godz.11.30 – różaniec w języku kaszubskim, godz. 12 – Msza św. z Liturgią Słowa w języku kaszubskim, posiłek – biesiada dla wszystkich pielgrzymów.