DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławię kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary.

  2. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

  4. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami, w tym roku nie odbędą się w dotychczasowej formie. Zapraszam parafian poszczególnych odcinków, zgodnie z wyznaczonym porządkiem, najpierw na Mszę świętą. Po Mszy świętej podejdę pod poszczególne domy i na zewnątrz odbędzie się modlitwa i błogosławieństwo domu. Rodziny, jeżeli będzie to możliwe, wychodzą na zewnątrz. W bloku kolęda będzie na korytarzu. Parafianie pozostają w swoich mieszkaniach i otwierają wszyscy razem drzwi swoich mieszkań na poszczególnych piętrach.

    Będę szedł z ministrantami. Można będzie także rezerwować Msze św. na przyszły rok. Jeżeli ktoś chce to uczynić to proszę przygotować krzesło. Rozpoczęła się już kolęda więc zamykam listę osób które zapraszają na poczęstunek.

    Przed domem, lub wspólnie na piętrze w bloku, proszę przygotować stół jak na kolędę w domu z wodą święconą.