DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 2. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemi koronawirusa. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki.

 3. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 4. Od poniedziałku obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m kwadratowych. W Kleszczynie jest to 10 osób plus 2 osoby na chórze, w Skicu 24 osoby plus 1 osoba na chórze i w Sławianowie 13 osób plus 3 osoby na chórze, w salce 4 osoby. Ograniczenie nie obejmuje księdza oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej. Dzisiaj jeszcze cały czas jest to 5 osób oprócz księdza oraz osób posługujących podczas Mszy Świętej.

  W kościele jesteśmy z zakrytymi ustami i nosem. Nie odnosi się do do księdza. W pogrzebie może uczestniczyć tyle osób, ile może zgromadzić się w kościele, w którym sprawowana jest Msza Święta pogrzebowa. Powyższe ograniczenie dotyczy również ceremonii na cmentarzu, z zachowaniem pomiędzy osobami odległości minimum 2 m od siebie.

 5. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.

 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.

 7. W kościele przy ołtarzu jest wystawione naczynie z wodą święconą. Będzie tam przez kilka tygodni. Można z niego zabierać wodę święconą do domu.

 8. Dziękuję za ofiary na tacę i składane na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.

 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Strzelczyk – Helzheber, l. 89 zam. w Sławianowie i Adelgund Piątek l. 80 zam. w Kleszczynie. Pogrzeb śp. Adelgund będzie w poniedziałek o g. 12.00 w Sławianowie. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…