DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

  2. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę za tydzień po Mszy św. i gorzkich żalach o g. 11.15 w Sławianowie.

  4. Parafialne rekolekcje wielkopostne będą za dwa tygodnie, od 10 do 13 marca. Spotkania rekolekcji szkolnych będą w kościele. Rekolekcje poprowadzi salezjanin z Piły ks. prof. Jarosław Wąsowicz SDB, historyk, członek Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wiceprezes Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych oraz ogólnopolski kapelan Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej i Stowarzyszenia Federacji Młodzieży Walczącej; pomysłodawca akcji „Serce Dla Inki”, upamiętniającej Danutę Siedzikównę, sanitariuszkę 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, koordynator „Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, współorganizator akcji „Naród ponad granicami”, wspierającej biedne rodziny na Kresach. Od wielu lat współorganizuje wyjazdy wakacyjne do Polski dla dzieci i młodzieży z Wileńszczyzny. Naukowo zajmuje się badaniem dziejów antykomunistycznej konspiracji po 1945 roku, młodzieżowej opozycji i NSZZ Solidarność w PRL-u, historią Kościoła w tym okresie, martyrologią duchowieństwa w czasie II wojny światowej. Od 2008 roku jest organizatorem Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

  5. Chorych odwiedzę w piątek od. g. 9.00.

  6. Na ołtarzu św. Barbary jest wystawiony koszyk na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

  7. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleszczynie i w Sławianowie wraz z katechetką zwracają się z prośbą o wsparcie dwóch akcji charytatywnych, które przeprowadzane są w szkołach. Zbiórka koców oraz starej pościeli na rzecz ,,Bezdomnych oraz Myjni dla bezdomnych w Bydgoszczy” oraz akcji Zbiórki żywności długoterminowej dla potrzebujących seniorów. Dary można przynosić do szkół i złożyć w wyznaczonych miejscach do 10 marca.

  8. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że od Wielkanocy tego roku wprowadzamy w Sławianowie dyżury na przygotowanie dekoracji do uroczystości: Wielkanocy, Bożego Ciała, Dożynek, Święta Bożego Narodzenia. Czyli 4 razy w roku. Każdy z odcinków będzie odpowiedzialny za dekoracje przez rok. Osobą koordynująca jest pani Agata Powalisz.

    W tym roku odpowiedzialne będą: Kaczochy, Sławianówko i w Sławianowie od plebanii do dwunastki.

  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Janusz Mrotek, l.67, zam. w Kleszczynie. Msza św. pogrzebowa we wtorek w Kleszczynie o g. 11.00, Jadwiga Sobecka, l.73, zam. w Skicu. Różaniec za zm. będzie we wtorek w kościele w Sicu o g. 18.00. Uroczystości pogrzebowe w Złotowie i Stefan Głąbicki, l.60, zam. w Buntowie Gaju.- Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…