DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

  2. Droga krzyżowa w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  3. Przypominam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych jak i kandydatów do bierzmowania o obowiązku wspomagania dzieci w przygotowywaniu do przyjęcia sakramentu w łączności z Mszą świętą i życiem Kościoła. Nie wystarczy sama katechizacja w szkole.

    Zdając sobie sprawę z ograniczeń epidemiologicznych, nie przeszkadza to aby dzieci uczestniczyły w życiu Kościoła zachowując zasady sanitarno-epidemiologicznym. Jeżeli jednak ktoś uważa, że zagrożenie jest zbyt duże to trzeba rozważyć czy zasadne jest aby dziecko w tym roku przystąpiło do sakramentu. Tym bardziej, że nie wiadomo czy i kiedy ograniczenia zostaną zniesione. Jak ktoś się boi teraz to trzeba przenieść sakramenty na następne lata.

  4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

  5. Poniedziałek 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Skicu w środę o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  7. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  8. Mówiłem o odnalezionym dzwonie w Niemczech pochodzącym ze Sławianowa. Informację o nim przekazał biskup Rottenberga – Stuttgartu dr. Gerhard Furt. Jest już potwierdzone że rzeczywiście dzwon pochodzi ze Sławianowa. Okazało się też, że brakuje jeszcze jednego największego dzwonu. Dziękuję za pomoc parafianom. Sprawy nabierają teraz charakteru urzędowego. Prosiłem o pomoc w tej sprawie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.