DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Do naszej parafii przybędzie, na poświęcenie kościoła w Kleszczynie, ks. bp Jan Tyrawa. Odprawi Mszę św. dzisiaj, 1 września o g. 11.15. W związku z tym ulegnie zmianie porządek Mszy św. w niedzielę. Msza św. w Sławianowie będzie o g. 10.00, a w Kleszczynie o g. 11.15. Po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich, w sali wiejskiej.

  2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

  3. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

  4. W poniedziałek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. szkolna w Kleszczynie o g. 8.15, w Sławianowie o g. 9.30. Na Mszach św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem do NSPJ: w Skicu w środę o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  7. 7 września (w sobotę) zapraszam na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości w katedrze bydgoskiej. Podczas tegorocznej Mszy Świętej nastąpi konsekracja ołtarza, poświęcenie odrestaurowanego prezbiterium i organów katedry. Początek modlitwy o godz. 18.00, 8 września Msze Święte w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30.

  8. Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion w niedzielę za tydzień na wszystkich Mszach św.

  9. Nasze dożynki parafialne będą w niedzielę za dwa tygodnie, 15 września, po dożynkach gminnych.

  10. Odbiór ołtarza głównego z kościoła w Sławianowie będzie 24 września.