DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 2. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Nabożeństwa różańcowe: w Sławianowie we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Kleszczynie w czwartek. W niedzielę w łączności z Mszą św. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, i młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzą odpowiednio w środę ze Skica, w czwartek z Kleszczyny i w piątek ze Sławianowa.

 3. Zbliżają się pierwsze dni listopada i związana z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali w środę 1 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w czwartek 2 listopada. Na cmentarzu będzie zbiórka do puszek, na seminarium w Bydgoszczy.

 4. Msze św. 1 listopada będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g. 11.15 procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Proszę o niesienie krzyża i chorągwi. Po procesji poświęcenie nowych pomników postawionych w tym roku. We wtorek 2 listopada Msze św.: w Skicu o g. 9.00, w Kleszczynie o g. 10.00 i w Sławianowie o g. 11.00. Po Mszy o g. 11.00 procesja wokół kościoła.

 5. Proszę o uiszczenie opłaty cmentarnej za groby jeżeli upłynęło już 20 lat od śmierci, lub kolejne 20.

 6. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę za zmarłych i ofiarować go za zmarłych.

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 2. W przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach, które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

 3. Zostały wyłożone kartki do wymienianek. Na kartkach proszę napisać, w którym kościele mają być one odczytane.

 4. Najwyższą ofertę na dzierżawę ziemi parafialnej złożył Mateusz Bureta, Oferta wyniosła 33 kwintale z hektara. Dziękuję dotychczasowym dzierżawcom, rodzinie Kempków.

 5. Na cele remontowe w Sławianowie zebraliśmy we wrześniu: 1480 zł.: Buntowo Gaj 210 zł, Buntowo wieś i wybudowanie 490 zł, Kaczochy 110 zł, Sławianowo 670 zł. Bóg zapłać.

 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Andrzej Diks. Kawaler zam. w Krajence i Emilia Tkaczyk, panna, zam. w Krajence.

 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Waltraud Dyks. l. 80, zam. w Skicu. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…