DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację odpustu św. Jadwigi Śląskiej w Skicu i w nim uczestniczyli. Dziękuję szafarzowi p. Marianowi Goli, służbie liturgicznej. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku i za spotkanie. Bóg zapłać.

 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Za tydzień zbiórka do puszek na cele misyjne.

 3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych w Sławianowie po wieczornej Mszy św., Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Kleszczynie w czwartek z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, i młodzież, szczególnie przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, ze Sławianowa, przychodzi w piątek.

 4. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

 1. W Dzień Papieski na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 604 zł. Bóg zapłać.

 2. Spotkanie Rady duszpasterskiej i ekonomicznej w piątek, 25 października, o g. 19.00 na plebanii.

 3. Zapraszam na konferencję dla małżeństw pt. “Razem jako zespół”, w sobotę, dnia 26 października 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00 w budynku Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74 w Bydgoszczy. Konferencję poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy oraz Ewelina i Robert Olender. Zapisy pod nr. telefonu 506 339 931. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej diecezji.

 4. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 72 zł za 4 kwartał.

 5. W kościele wyłożone zostały kartki do wymienianek. Na wymieniankach proszę napisać gdzie mają być odczytane.

 6. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Proszę o segregację śmieci i wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię.

 7. Msze św. 1 listopada będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g. 11.15 procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Proszę o niesienie krzyża i chorągwi. Po procesji poświęcenie nowych pomników postawionych w tym roku. 2 listopada procesja wokół kościoła po Mszy o g. 11.15.

 8. Proszę o uiszczenie opłaty cmentarnej za groby jeżeli upłynęło już 20 lat od śmierci, lub kolejne 20.

 9. Nasi parafianie wyjeżdżają w czwartek, 24 października, do Częstochowy, jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu Matki Bożej.