DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

 2. W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci.

 3. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Msze Święte: w Skicu o g. 9.00, w Kleszczynie o g. 10.00, w Sławianowie o g. 11.00.

 4. Nasze dożynki parafialne przeżyjemy w niedzielę za 2 tygodnie – 3 września. Wszystkie intencje z niedzieli 3 września zostaną przeniesione na niedzielę za tydzień, 27 sierpnia.

 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Pietrykowski, kawaler, zam. w Kleszczynie i Ewelina Pajor, panna, zam. w Kleszczynie.

 6. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

 7. Za tydzień zbiórka na rzecz poszkodowanych w powodzi na Słowenii.

 8. Będę nieobecny do czwartku ze względu na pielgrzymkę do Częstochowy i Sandomierza. W razie nagłych spraw proszę udać się do parafii w Świętej. Nr tel.667 115 559.

 9. Zgodnie z decyzją Kurii Biskupiej w Bydgoszczy ogłasza się nabór ofert na dzierżawę ziemi rolnej stanowiącej własność Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Sławianowie.

  Do wydzierżawienia pozostaje działka w Sławianowie nr 152/2 o powierzchni 15 ha.

  Oferty w zamkniętych kopertach adresowane do Kurii Biskupiej w Bydgoszczy można składać w biurze parafialnym parafii Sławianowo lub bezpośrednio w Kurii Biskupiej w Bydgoszczy do dnia 3 września 2023r.

  Adres: Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy

  ul. ks. T Malczewskiego 1

  85-104 BYDGOSZCZ

  z dopiskiem dzierżawa Sławianowo.

  Kwotę oferty należy określać tylko w q/pszenicy z ha lub w PLN za ha.

  Informacje: tel. 784 646 506 Wiesław Kulawiak.