DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiaj w Skicu odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Msza św. odpustowa o g. 11.15 z procesją i oddaniem czci relikwiom. Na Mszy św. odpustowej poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Msza św. w Sławianowie będzie o g. 8.45. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi rektor z Górki Klasztornej, ks. Piotr Lipski MSF.

  2. Dzisiaj także obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu świętego Jana Pawła II.

  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe: w Sławianowie we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Kleszczynie w czwartek. W niedzielę w łączności z Mszą św. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, i młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzą odpowiednio w środę ze Skica, w czwartek z Kleszczyny i w piątek ze Sławianowa.

  4. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

  5. Do Nadleśnictwa w Złotowie wraz z Janem Bulawą złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do zakupu drewna na wymianę krzyża na cmentarzu parafialnym w Sławianowie. Otrzymaliśmy 3000 zł. Koszt zakupu drewna wyniósł 3900 zł, czyli dopłaciliśmy 900 zł. Drewno dębowe znajduje się w tartaku w Buntowie u p. Borzycha.

  6. W kościele w Kleszczynie zostało zamontowane zadaszenie nad drzwiami wejściowymi do kościoła. Całkowity koszt materiału i robocizna wykonawcy wyniosła 5000 zł. Zadaszenie w całości zostało wykonane na koszt Pawła Sassa. Bóg zapłać.

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  2. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. W tym dniu tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz misji.

  3. Zostały wyłożone kartki do wymienianek. Na kartkach proszę napisać, w którym kościele mają być one odczytane.

  4. Zapraszam do służenia przy ołtarzu dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej.