DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

  2. Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

  3. We wtorek w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

  4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa z wystawieniem Najśw. Sakramentu z litanią do NSPJ i okazją do spowiedzi: w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie piątek o g. 18.00.

  6. Do chorych udam się w piątek od g. 9.00.

  7. Nasze dożynki parafialne przeżyjemy w niedzielę za tydzień 3 września.

  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Pietrykowski, kawaler, zam. w Kleszczynie i Ewelina Pajor, panna, zam. w Kleszczynie.

  9. Dzisiaj zbiórka na rzecz poszkodowanych w powodzi na Słowenii.